Om å gå i behandling

I psykomotorisk fysioterapi går man som regel en gang i uken i begynnelsen. Det skal være tid og mulighet for å forandre/omstille seg. Når pasienten blir bedre og kan gjøre seg mer nytte av erfaringer og øvelser er det mulig å ha lengre  tid mellom behandlingene.

Det er viktig å ha noe tid til seg selv etter behandling slik at man ikke skal raskt i gang med nye gjøremål etterpå. Det kan være behov for å hvile, gå en tur, reflektere og/eller kjenne etter.

Det kan være krevende å jobbe med seg selv. Så det må ha plass i livet når man først gjør det. Har man for mange andre ting som opptar en er det kanskje ikke tid til å gå inn i en forandringsprosess. Eller man må prioritere noe bort.

Det samme gjelder hvis man går i mange typer behandling samtidig. Det kan være vanskelig å styre dosering av behandling og se effekt hvis man går til flere samtidig.

%d bloggere liker dette:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close